آیین گرامیداشت روز خبرنگار در شهرستان لالی

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان لالی: گودرز ترکی زاده فرماندار شهرستان لالی در مراسم گرامیداشت روز خبرنگار که در محل دفتر فرماندار و با حضور اصحاب رسانه و مسئولین ادارات برگزار گردید. در ابتدا ضمن خوش آمدگویی مطالبی در خصوص روز خبرنگار: خبرنگار کسى است که با اتکاء به ذوق و استعداد شخصی، پس از گذرانیدن دوره آموزش تخصصى و همچنین با توجه به مسئولیت اجتماعى که این حرفه بر عهده او مى‌گذارد، وظیفه کسب، تهیه، جمع‌آورى و تنظیم ‘اخبار’ و انتقال آنها را از طریق وسایل ارتباط جمعى (مطبوعات، رادیو، تلویزیون و خبرگزاری) به مخاطبان بر عهده دارد. در این مجموعه، آزادى مبادله اخبار و اطلاعات، یک حق اساسى تلقى شده و دستورالعمل‌هاى اخلاقى براى کلیه کسانى که در جمع‌آورى و کسب و نشر و تفسیر اخبار و اطلاعات شرکت دارند، وضع شده است. اصول اخلاقى حرفه روزنامه‌نگارى مقرر مى‌دارد که روزنامه‌نگاران در هر مرحله و مقامى که باشند باید به خیر و مصلحت جامعه ایمان کامل داشته باشند. کوشش براى تأمین منافع شخصى و کوشش براى پیش بردن مقاصد خصوصى که با مصلحت جامعه سازگار نباشد، خلاف اصول و آئین‌ اخلاقى روزنامه‌نگارى است.

وی در این جلسه گزارشی از پیشرفت پروژه های در حال اجرای شهرستان مانند مشکل آب شرب مردم اشاره و عنوان داشت در حدود ۱۴ کیلومتر لوله انتقال آب خریداری شده و کار در حال انجام است که به زودی مراحل بعد آن هم پیگیری می شود.

وی عنوان کرد : کندی سرعت در اجرای این پروژه و سایر طرح های عمرانی به خاطر وجود معارضانی است که بعضا حتی نسبت به منابع ملی هم ادعای مالکیت دارند به طوری که حل و فصل آنها منجر به تاخیر در اجرای امور عمرانی می شود .

گودرزترکی زاده در ادامه با اشاره به مشکلات راه ها و پیگیری های به عمل آمده عنوان کرد : در خصوص جاده لالی به مسجدسلیمان مطالعات انجام شده است و در مراحل تامین اعتبار است که مشکلات اقتصادی باعث تاخیر در این طرح بزرگ شده است .

وی تصریح کرد : همچنین جانمایی برای پل رودخانه شور صورت گرفته و مراحل مناقصه و تامین اعتبار آن در حال پیگیری است .

فرماندار شهرستان لالی در ادامه به وضعیت معابر شهری و مبلمان شهری اشاره و تاکید کرد : در راستای توسعه مبلمان شهری و بهسازی معابر ۹ میلیارد تومان برای شهرداری در نظر گرفته شده است که انتظار می رود مجموعه شهرداری نسبت به جذب این اعتبار تمامی تلاش خود را داشته باشند .

وی در پایان ضمن تبریک مجدد روز خبرنگار و تقدیر از تلاش های این مجموعه اظهار داشت : تزریق روحیه امید به جامعه یکی از رسالت های خطیر اصحاب رسانه است که باید در راستای امیدبخشی به آینده نظام مورد توجه خبرنگاران باشد .

66