سی و پنجمین جلسه هماهنگی و کنترل بیماری کرونا ویروس

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان لالی: ️یکشنبه ۲۴ اسفندماه سال جاری ساعت ۲۰ ، سی و پنجمین جلسه هماهنگی و کنترل بیماری کرونا ویروس با حضور گودرز ترکی زاده فرماندار لالی ، دکتر احسان محمدی رئیس مرکز بهداشت شهرستان و مسئولین ادارات و دستگاه های اجرایی در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد .

⏪در ابتدای این جلسه فرماندار لالی اظهار داشت : با توجه به تعطیلات نوروزی پیش رو و به تبع آن دید و بازدیدها و سفرها ؛ می بایست متولیان امر در خصوص سلامت مردم با جدیت بیشتری نسبت به قبل ورود کنند و با بسیج امکانات ، نظارت شبانه روزی و در قالب گشت های مشترک در راستای مبارزه و مقابله با بیماری کووید ۱۹ اقدامات قابل قبول و در خوری  داشته باشند ، تا  هرچه سریعتر شاهد ریشه کنی این بیماری در سطح شهرستان باشیم .

⏮وی در ادامه تاکید کرد : در ایام نوروز کما فی سابق مکان های گردشگری ، پارکها ، تفرجگاه ها ، اماکن سیاحتی و زیارتی محدودیت و ممنوعیت ها اعمال می شود و همچون گذشته مراسمات تشییع و خاکسپاری با جمعیت حداقلی زیر ۲۰ نفر و در مراسم جشن و عروسی با حضور دو خانواده عروس و داماد انجام شود .

⏬ترکی زاده افزود : دستورالعمل هایی که برای جلوگیری و مقابله با بیماری کووید ۱۹ در سطح شهرستان اعمال می شود ؛ می بایست در سطح روستا عینا” انجام شود و بخشداران مسئول حسن اجرای این موضوع هستند و می بایست در سطح دو بخش از هرگونه تجمع ( عروسی ، مراسمات و … ) ممانعت بعمل آید و با خاطیان این امر به شدت برخورد قانونی خواهد شد .

⏬رئیس قرارگاه کرونا ویروس در شهرستان لالی در بخش پایانی سخنان خود گفت : آرامستان ها تا اطلاع ثانوی تعطیل می باشد و مردم به هیچ عنوان رسم زیارت اهل قبور در پنج شنبه و جمعه آخر سال را ادا نکنند و از دور برای عزیزانشان فاتحه بخوانند و رفتن به سر مزار عزیزانشان را به بعد از پایان اپیدمی کرونا موکول کنند .

⏬در ادامه رئیس مرکز بهداشت لالی اظهار داشت : در هفته ی اخیر شاهد افزایش دو برابری دور از انتظار مبتلایان به کرونا در سطح شهرستان بودیم و این زنگ خطری است برای مردم شهرستان و هنوز بیش از یکسال از ورود این بیماری به کشور و علیرغم تاکیدات بسیار زیاد در خصوص رعایت دستورالعمل های بهداشتی ، متاسفانه شاهد عادی انگاری در بین شهروندان در سطح بازار ، اصناف ، خانواده ها و  … هستیم .

⏬محمدی ادامه داد : از ابتدای طرح شهید قاسم سلیمانی که از ۱۷ آذر در شهرستان آغاز شد تاکنون ۱۱۸۴ تست کرونا انجام شده و با توجه به مصاحبه با بیماران مثبت همچنان دورهمی ها ، مهمانی ها و تجمعات عامل اصلی مبتلایان به کرونا در شهرستان است .

⏬معاون بهداشتی مرکز بهداشت لالی در پایان عنوان داشت : اگر صاحب صنف یا مشتری که خدمت به آن ارائه می شود ، فاقد ماسک باشند ؛ سریعا” توسط کارشناسان مرکز بهداشت صنف مربوطه را پلمپ و به مراجع قضایی معرفی می شوند ، در هفته اخیر ۴۳۸ بازدید توسط کارشناسان مرکز بهداشت صورت گرفته که ۴ واحد صنفی بدلیل عدم رعایت دستورالعمل های بهداشت پلمپ شدند .

1263