تشکیل ستاد کرونا و اعلام وضعیت نارنجی درشهرستان لالی

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان لالی: فرماندار شهرستان لالی در نشست اعضای ستاد کرونا به برگزاری جشن های متعدد در سطح لالی اشاره و اظهار داشت :‌ متاسفانه مردم هیچگونه همراهی با ما ندارند و نه تنها مراسمات خود را کاهش نداده اند بلکه در آمار آن ها هم شاهد افزایش بی سابقه ای هستیم به طوری که در این مدت فوتی های زیادی که بر اثر کرونا در لالی داشته ایم ناشی از همین اقدامات اشتباه است

وی تصریح کرد :‌کلیه مناطق گردشگری ، پارک ها و مسیرهای منتهی به مناطق گردشگری از امروز مسدود خواهند شد و ورودی شهر نیز از سوی نیروی انتظامی کنترل می شود به نحوی که هیچ وسیله نقلیه ای حق حضور در مناطق گردشگری را ندارد .

گودرز ترکی زاده اظهار داشت : هر گونه ورود تفریحی و طبیعت گردی در روز طبیعت و سیزده بدر در لالی ممنوع است و گشت های نیروی انتظامی در مسیرهای مختلف با افرادی که در روز سیزده بدر در طبیعت باشند برخورد و جریمه های سنگین و انتقال خودرو به پارکینگ در انتظار آن ها خواهد بود.

در ادامه معاون شبکه بهداشت و درمان لالی اعلام کرد : متاسفانه از آغاز تعطیلات تا الان بیش از ۱۰۰ مورد مبتلا به کرونا در لالی داشته ایم که این موضوع به دلیل تعدد مراسمات مختلف و حضور مسافران نوروزی است و وضعیت شهرستان از زرد به نارنجی تغییر پیدا کرده است .

دکتر احسان محمدی اظهار داشت :‌در منطقه گردشگری آرپناه که یکی از پاکترین مناطق ما بود به دلیل حجم بالای گردشگر آمار مبتلایان به کرونا نیز افزایش داشته است به نحوی که این موضوع باعث شده که تمامی مسیرها و مناطق سیاحتی و تفریحی مسدود و حضور در آن ها ممنوع باشد .

وی همچنین اعلام کرد : از آغاز سال تا اکنون حدود ۱۵ مغازه پلمپ و بیش از ۹۰ اخطار برای عدم رعایت دستورالعمل های بهداشتی صادر کرده ایم که با توجه به وضعیت نارنجی باید از فعالیت مشاغل گروه ۳ نیز جلوگیری به عمل آید .

1264