جلسه ستاد انتخابات شهرستان لالی با حضور نجاتی معاون سیاسی اجتماعی استاندار و رییس ستاد انتخابات استان خوزستان برگزار شد

جلسه ستاد انتخابات شهرستان لالی با حضور نجاتی معاون سیاسی اجتماعی استاندار  و رییس ستاد انتخابات استان خوزستان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان لالی: جلسه ستاد انتخابات فرمانداری شهرستان لالی به ریاست گودرز ترکی زاده و با حضور دکتر نجاتی معاونت سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان لالی: گودرزترکی زاده فرماندار شهرستان لالی در این جلسه ضمن تشریح عملکرد و اقدامات ستاد انتخابات شهرستان لالی از ابتدای شروع فرایند انتخابات تاکنون از آمادگی کامل برای برگزاری یک انتخابات سالم، رقابتی و باشکوه خبر داد.

ترکی زاده ضمن تقدیر از عملکرد هییت های اجرایی و نظارت انتخابات شهرستان لالی هدف اصلی و مهم را فراهم نمودن شرایط برگزاری یک انتخابات سالم و رقابتی و رعایت قانون به صورت کامل عنوان کرد.

در ادامه دکتر رضا نجاتی معاون استاندار و رییس ستاد انتخابات استان خوزستان با تقدیر از عملکرد ستاد انتخابات شهرستان لالی و فرماندار شهرستان به بیان برخی مسائل پرداخت.

دکتر نجاتی در جلسه ستاد انتخابات شهرستان لالی با بیان اینکه فرآیندهای انتخابات با نظارت و ارزیابی نهادهای متولی به خوبی در حال انجام است، خاطرنشان کرد: خوشبختانه تا کنون اقدامات اجرایی به خوبی انجام شده است.

معاون سیاسی، اجتماعی استانداری خوزستان با تاکید بر لزوم تلاش برای افزایش مشارکت در انتخابات، افزود: همه دست اندرکاران اجرایی انتخابات با انگیزه و اقتدار در این اتفاق مهم فعالیت دارند و در این مسیر با نیل به قانون و رعایت بی طرفی از بروز هرگونه تخلف پیشگیری می‌کنند.

وی افزود: وظایف مشخص وزارت کشور در قالب قوانین انتخابات به روشنی تدوین شده و در این راستا نیل به قانون محور اصلی فعالیت‌ها است.

نجاتی معاون سیاسی در ادامه تأمین و تجهیز شعب اخذ رأی و رعایت کلیه پروتکل‌های بهداشتی را از الزامات کاری برای فرمانداران عنوان و اضافه کرد: برای سلامت و امنیت انتخابات همه باید پاسخگو باشیم و باید تلاش کنیم تا با انتخاب صحیح مکان شعب، شرایط مطلوب و ایمنی برای حضور مردم فراهم کنیم

رئیس ستاد انتخابات استان خوزستان خاطرنشان کرد: همه باید تلاش کنیم تا زمینه را برای حضور بالای مردم در پای صندوق‌های رأی گیری فراهم کنیم.موضوع انتخابات موضوع اصلی و مهم امروز ماست. گرچه دنیای غرب دم از دموکراسی میزند اما مردم سالاری دینی ما نمونه ای موفق و بی نظیر در دنیاست. امروز ما تعهدی مبتنی بر چندین اصل مهم است. اولین اصل رعایت مر قانون است و همه ما موظفیم انتخابات را بر اساس دستورالعمل و قانون بی کم و کاست رعایت کنیم. در ادامه رعایت قانون، سلامت انتخابات تضمین خواهد شد و سلامت انتخابات باعث ایجاد رقابت سالم در میان داوطلبان خواهد شد که آن ها نیز موظف به رعایت قانون و رعایت اخلاق در تبلیغات می باشند. موضوع دیگر تامین امنیت انتخابات است و آخرین اصل مشارکت حداکثری مردم در انتخابات است.

۱۵ خرداد آخرین روزی است که هییت نظارت مرکزی نتایج نهایی اعتراضات داوطلبان رد صلاحیت شده را اعلام خواهد کرد.

در این جلسه آخرین وضعیت و آمادگی شهرستان لالی برای برگزاری انتخاباتی سالم و پر شور با حضور رئیس ستاد انتخابات استان، اعضای شورای تامین، هیئت های اجرای، هیئت های نظارت شهرستان‌ لالی مورد بررسی قرار گرفت.

روابط عمومی فرمانداری شهرستان لالی

83