به مناسبت هفته دفاع مقدس: تجلیل از جانبازان و ایثارگران شهرستان لالی

به مناسبت هفته دفاع مقدس از دلاور مردیهای جانبازان و ایثارگران شهرستان لالی تجلیل و قدردانی شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان لالی، دراولین روز از هفته دفاع مقدس، طی  مراسمی از جانبازان و ایثارگران، با حضور ترکی زاده فرماندار و حجت السلام والمسلمین گرمسیری امام جمعه محترم و گوروی فرمانده سپاه و مسئولین ادارات شهرستان تجلیل بعمل آمد.

در این مراسم، فرماندار ضمن تبریک هفته دفاع مقدس و قدردانی بیکران از مجاهدتها و رشادتهای دلیرمردان ایران اسلامی بیان داشت: بسیار خرسندم که در خدمت شما ایثارگران و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس، جانبازان گرانقدر و همیشه در صحنه شهرستان لالی هستم.

وی افزود :عزت و عظمت اسلام در سایه دفاع از ارزش‌ها و به واسطه خون هزاران شهید به دست آمده و آرامش امروز ما مرهون جان بر کفی های عزیزان ایثارگر است که باید قدردان زحماتشان بود.

ترکی زاده اظهار داشت: سرمایه های هشت سال دفاع مقدس با جان فشانی و توکل به خدا از کیان اسلامی و ارزشهای اسلام ناب محمدی دفاع کردند و اکنون وظیفه ما این است که این ایثار و فداکاری ها را برای نسل جوان تبیین کنیم و یاد و خاطره رشادتهای رزمندگان را زنده نگه داریم.

فرماندار: زندگی با برکت امروز و رهایی از سلطه بیگانگان را ثمره مجاهدتها و تحمل شکنجه ها و سختیهای ایشان بیان نمود و حضور جانبازان و ایثارگران بزرگوار در این جلسه را مایه افتخار دانست.

در ادامه امام جمعه محترم ضمن تبریک این هفته با بیان اینکه ایثارگران و جانبازان در خط رهبرشان حرکت کردند و با تبعیت از سپهسالار دشت کربلا تا پای جان جنگیدند و با تقدیم بخشی از وجودشان در این راه به فیض جانبازی نایل آمدند.

ایشان فرمودند: امروزه جانبازان میهن اسلامی در هر نقطه‌ای که حضور دارند منشأ خیر و برکت هستند و بدون هیچ چشم داشتی بسیجی وار به خدمت مشغول هستند،  هر چند این عزیزان با خدا معامله کرده‌اند لیکن وظیفه ما است که خدمات این عزیزان را ارج بنهیم

گوروی فرمانده سپاه شهرستان با ایراد سخنانی حفظ و ترویج فرهنگ و روحیه ایثارگری رزمندگان دوران دفاع مقدس، می‌تواند علاوه بر زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره آنها، تأثیر به‌سزایی در تربیت نسل‌های بعدی کشور داشته باشد، چراکه با حفظ این روحیه می‌توان به قله‌های رفیع سعادت و خوشبختی در عرصه‌های مختلف رسید.

در پایان از رشادت های جانبازان و ایثارگران شهرستان با اهداء لوح سپاس و هدیه، تقدیر و قدردانی ویژه ای بعمل آمد.

 

 

135