برگزاری شصت و دومین جلسه هماهنگی و کنترل بیماری کرونا ویروس لالی 

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری لالی ؛ شصت و دومین جلسه هماهنگی و کنترل بیماری کرونا ویروس با حضور افشین حیاتی سرپرست فرمانداری لالی، دکتر فاطمه اباذری رئیس مرکز بهداشت شهرستان و مسئولین اجرایی در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد .
در ابتدای این جلسه حیاتی سرپرست فرمانداری لالی اظهار داشت : از دستگاههای اجرایی انتظار داریم همچون گذشته در راستای پیشگیری و کنترل ویروس منحوس کرونا همکاری و مساعدت لازم را با شبکه بهداشت و درمان شهرستان داشته باشند و مجموعه کارکنان ادارات هم در محیط کار با نظارت مدیر مجموعه ملزم به رعایت دستورالعمل های بهداشتی شوند .
حیاتی در ادامه از مجموعه کارکنان شبکه بهداشت و درمان لالی که در ایام نوروز و تعطیلات نوروزی شبانه روز در راستای خدمت به همشهریان در مناطق شهری و روستایی خدمت نموده اند ، تقدیر و تشکر نمود .

در ادامه دکتر فاطمه اباذری رئیس مرکز بهداشت لالی گفت : طبق آمار کارشناسان مرکز بهداشت لالی آمار مبتلایان به کرونا در سطح شهرستان در حال افزایش می باشد ؛ باتوجه به اینکه ویروس کرونا مدام در حال تغییر و جهش میباشد، در حال حاضر سویه جدید XE معرفی شده که علائم مشابه و قدرت سرایت پذیری بالاتری نسبت به سویه های قبلی داشته، هرچند که تاکنون موردی از ابتلا به این سویه در کشور ما گزارش نشده ولی ضروریست مردم جدی تر با این بیماری برخورد کنند و از عادی انگاری در مورد این بیماری جدا” بپرهیزند و همچون گذشته با رعایت دستورالعمل های بهداشتی ( رعایت فاصله گذاری اجتماعی ، استفاده از ماسک ، پرهیز از شرکت در دورهمی ها و مراسمات و شستشو و ضدعفونی نمودن دست ها ) یاریگر ما در مقابله با این ویروس باشند . با توجه به تعداد بیماران مبتلا به کووید ۱۹ ؛ در حال حاضر وضعیت شهرستان در حالت زرد است که علت این مسئله مسافرت های نوروزی ، مراسمات عروسی و عزاداری و دورهمی های خانوادگی بوده است .

در ادامه عنوان داشت : با توجه به اینکه در سال جدید مدارس با ظرفیت کامل‌ فعالیت خود را آغاز نموده اند، معلمین، دانش آموزان و شاغلین در مدارس باید به دستورالعمل‌های بهداشتی همچون استفاده از ماسک، رعایت فاصله اجتماعی و عدم حضور در مدرسه در صورت علامتدار بودن و یا مثبت بودن تست کووید توجه داشته باشند؛ همچنین باید توجه داشته باشند که پس از استفاده ماسک و دستکش به هیچ عنوان آنها را در محیط مدرسه یا کلاس رها نکنند. حتما آنها را در کیسه پلاستیکی قرار داده و سپس در یک سطل زباله دربدار بیندازند.  دانش آموزان در صورت احساس تشنگی به هیچ عنوان نباید از آبخوری مدارس استفاده کنند و لازم است هر دانش آموز بطری آب شخصی به همراه داشته باشد،همچنین توصیه می‌شود در صورت نبود تهویه مکانیکی، تمامی درب و پنجره‌های کلاس ها باز باشند تا جریان هوا برقرار شود و تهویه هوا صورت پذیرد؛

44